החלפת יחידה פנימית של מזגן

החלפת מאייד מזגן ברכב

מאייד הוא חלק קטן בתוך מערכת מיזוג האוויר. בנוסף זהו חלק הנחשב לפחות בעייתי, כזה שלא מתקלקל הרבה. עם זאת, כאשר יש בו בעיה הדבר דורש ניסיון ומיומנות כי הוא פחות נגיש מחלקים אחרים במערכת. על מנת להגיע אליו יש לפרק את הדשבורד ומערכת החשמל בצד של תא הנוסעים.

החלפת מאייד מזגן ברכב היא פעולה מעט מורכבת, שכן מאתגר לאתר את התקלה ללא מומחיות. לכן, החלפת מאייד מזגן ברכב (יחידה פנימית של מזגן הרכב) חייבת להתבצע על-ידי מומחה למערכות מיזוג ברכב ולא בכל מוסך יש אדם כזה. בשל הגישה הלא נוחה למאייד, מומלצת בעת תקלה החלפת כל היחידה הפנימית במזגן ולא ניסיון תיקון מזגן, תוך שימת לב שהחלפתה נעשית ביחידה פנימית מקורית בלבד, לא חלופית ובטח שלא משומשת.

מוסך המתמחה בעבודות חשמל ומיזוג ובעל ניסיון רב בתחום. יציע לכם חלקים מקוריים ואיכותיים כך שאתם בטוחים שהמאייד ישמש אתכם לזמן רב.

החלפת יחידה פנימית של מזגן
המזגן ברכב מורכב ממספר חלקים, אשר לכל אחד יש תפקיד חשוב בפעילותו התקינה. כאשר אחד מהחלקים של המזגן מתקלקל, או לא עובד היטב, עולה הצורך בתיקון, ואנשי המקצוע המומחים לכך אלו הם חשמלאי רכב. לעיתים חשמלאי הרכב ימליצו שלא לתקן, אלא להחליף את הרכיב המקולקל באחר, חדש שפועל טוב יותר וכך להבטיח שפעילותו של המזגן תחזור להיות תקינה, ללא תקלות חוזרות ונשנות.

מאייד מזגן ברכב - חלק קטן ומשמעותי

מאייד הוא חלק קטן בתוך מערכת מיזוג האוויר. בנוסף זהו חלק הנחשב לפחות בעייתי, כזה שלא מתקלקל הרבה. עם זאת, כאשר יש בו בעיה הדבר דורש ניסיון ומיומנות כי הוא פחות נגיש מחלקים אחרים במערכת. על מנת להגיע אליו יש לפרק את הדשבורד ומערכת החשמל בצד של תא הנוסעים.

החלפת מאייד מזגן ברכב היא פעולה מעט מורכבת, שכן מאתגר לאתר את התקלה ללא מומחיות. לכן, החלפת מאייד מזגן ברכב (יחידה פנימית של מזגן הרכב) חייבת להתבצע על-ידי מומחה למערכות מיזוג ברכב ולא בכל מוסך יש אדם כזה. בשל הגישה הלא נוחה למאייד, מומלצת בעת תקלה החלפת כל היחידה הפנימית במזגן ולא ניסיון תיקון, תוך שימת לב שהחלפתה נעשית ביחידה פנימית מקורית בלבד, לא חלופית ובטח שלא משומשת.

מוסך המתמחה בעבודות חשמל ומיזוג ובעל ניסיון רב בתחום כמו חשמל ומיזוג המלאכה אדירי יציע לכם חלקים מקוריים ואיכותיים כך שאתם בטוחים שהמאייד ישמש אתכם לזמן רב.

בעיות במאייד יפריעו גם לחימום

למאייד יש חלק לא רק בצינון האוויר ברכב אלא גם בחימום. מערכת החימום פועלת בעזרת נוזלי הקירור של המנוע. בעיה בצנרת של המאייד תפריע לחימום הנוזלים ויציאת אוויר חם. לכן החלפת יחידה פנימית של מזגן יכולה לנבוע גם מבעיה בחימום. גם החלפת יחידות חימום במזגן דורשות עבודה מקצועית ומיומנת.

לא תמיד בעיה בחימום נובעת מהמאייד, לכן לא בהכרח תידרש החלפת מאייד מזגן ברכב (יחידה פנימית) כאשר ישנה בעיה בחימום. לעיתים הבעיה תהיה בתרמוסטט או מפלס נמוך של נוזלי הקירור, ולכן החימום לא יהיה ברמה הרגילה.

חלק אחרון בשרשרת שבעיה בו תשבש את יציאת האוויר הקר או החם היא בעיה בפן. בעיה כזו תצריך החלפת פן במזגן (מאוורר מזגן) המוציא את האויר בעוצמה המתאימה. גם כאן נדרשת מיומנות בהחלפת המאוורר.

לסיכום, מערכת מיזוג האוויר ברכב היא מערכת מורכבת שעל מנת לאבחן במדויק ממה נובעת התקלה בה נדרש ידע, ניסיון ומיומנות רבה. במרבית התקלות, בשל מיקומו הלא נוח וגם לאור מחירו הזול יחסית, עדיפה החלפת מאייד מזגן ברכב (יחידה פנימית) על פני תיקונו.

החלפת מאייד מזגן ברכב

להחליף או לתקן?

כאשר ישנה בעיה במאייד, שיטת הפעולה המומלצת תהיה החלפת מאייד מזגן רכב למאייד חדש, עם דגש על חדש ולא על משומש. כמובן שצוות המוסך בוחן כל מקרה לגופו, ומאתר את התקלה לפני שמחליט מהי שיטת הפעולה הרצויה. ככל שהצוות יהיה מקצועי ומיומן יותר כך יתנהל מולכם בשקיפות וימליץ על אופן הפעולה הרצוי והמועדף. מכיוון שהמאייד נמצא במיקום פחות נגיש, ברוב המקרים החלפתו במאייד חדש דורשת זמן ושעות עבודה לא מעטות, כמו גם את הצורך בפירוק חלקים נוספים של הרכב, כמו מערכת החשמל או הדשבורד.

כמה עולה החלפת יחידה פנימית של מזגן?

לשאלה כמה עולה החלפת יחידה פנימית של מזגן אין תשובה חד משמעית מהסיבה הפשוטה שזה תלוי מאוד בסוג ובשנה של הרכב שבו רוצים להחליף את היחידה. אצלנו במוסך חשמל המלאכה המחיר מתחיל מ-2,400 ש"ח, פנו אלינו לייעוצים וקבלת הצעת מחיר.

המזגן לא מקרר כמו שצריך? מרגישים שזרימת האוויר לא עוצמתית מספיק? אנו במוסך חשמל המלאכה בעלי ניסיון של ארבעים שנים בתחום, ונשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007