החלפת מעבה מזגן לרכב

אין דבר מעצבן יותר מאשר מזגן רכב שסובל מתקלות חוזרות ונשנות ולא מאתרים אותן. הרי מזג האוויר הישראלי ממש לא מרשה לנו לחכות אפילו יום אחד עם מזגן מקולקל ולכן יש לבדוק לעומק וביסודיות את הבעיות של המזגן, ואם צריך להחליף פשוט עדיף להחליף חלק במזגן שאינו עובד היטב.

אחת הבעיות הנפוצות היא תקלות חוזרות ונשנות בחלק שנקרא מעבה מזגן, או רדיאטור מזגן, וכשאי אפשר לתקן אותו יותר אין ברירה אלא להחליפו. במקרים רבים עדיף כבר להחליף את החלקים ובמקרה הזה את המעבה במזגן, כדי להימנע מתקלות חוזרות ונשנות. כל מה שנותר לכם לעשות הוא למצוא מוסך אמין שיכול לעשות זאת עם חלפים של מותגים איכותיים ומובילים כדי למנוע תקלה חוזרת גם לאחר ההחלפה.

החלפת מעבה מזגן לרכב

שאלות נפוצות בנושא מעבה מזגן:

מעבה מזגן לרכב הוא החלק שמחליף חום ופולט אותו. בכל מזגן האוויר הקר נוצר כלפי החדר או חלל הרכב, וכדי לייצר אותו על ידי הדחיסה המערכת פועלת ומתחממת תוך כדי כך. תפקיד המעבה הוא לדחוף את האוויר החם החוצה מהמזגן, אל מחוץ לרכב. הוא פולט לאוויר גם מחוץ לבית את האוויר החם ולכן הוא נחשב לחלק חשוב במערכת.

כך שהמעבה לוקח את כל החום שנוצר במדחס המזגן ומפזר אותו באמצעות מאוורר, כדי לקרר את חלקי המזגן מפנים. לאחר שהאוויר החם מתקרר מעט הוא עובר מהמעבה למאדה ומשם החוצה כדי שלא יישאר במערכת. ההליך הכימי נקרא עיבוי ומכאן שמו. המעבה משחרר את החום בחוץ ואחראי לכך שהמערכת נשארת קרה.

בגלל הנוזלים הרבים שעוברים במערכת אפשר לזהות את התקלה הזאת בקלות יחסית בגלל נזילות שנגרמות בגלל סתימות בצינורות. המעבה עשוי מנחושת או אלומיניום והוא עובד במאמץ רב, בוודאי בחום הישראלי. כך שצלעות הקירור של הרדיאטור שעוברות בצנרת של המעבה מעבירות הרבה חום והוא חייב לעבוד במהירות רבה וביעילות על מנת להפוך את החום לקור ולהזרים את האוויר החם החוצה כדי להיות יעיל.

מערכת מיזוג האוויר בכלל וברכב בפרט מאוד מורכבת ועדינה וחייבת לעבוד יחד בכל חלקיה על מנת להפיק את האוויר הקר. מכיוון שהיא מחוברת גם למערכת החשמל ברכב ולבטריה כל תקלה שיש במזגן עלולה להשליך גם על המנגנון כולו ולכן עדיף לא להשאיר חלקים פגומים אלא להחליף אותם אם אי אפשר לתקן אותם אחת ולתמיד.

חלקים שונים של המזגן יכולים להתקלקל בגלל סיבות כמו חוסר שימוש במשך זמן רב, כמו בחורף, שגורם לכך שהמעברים מתייבשים ולכן מצטברים בהם לכלוך ואבק. מומלץ לנקות את המעברים גם ברדיאטור על מנת שהמעבה יוכל לעבוד ללא תקלות. זה גם המקום הראשון שיש לבדוק כאשר יש תקלה ולא יודעים למה ומהיכן.

תקלות נפוצות הקשורות במעבה מזגן

פעולה

תיאור

בדיקת מעבה      

בדיקה חזותית ותפקודית של המעבה כדי לאתר פגמים או דליפות ✔️

תיקון דליפה

איטום הדליפה במעבה באמצעות חומר מיוחד ✔️

החלפת מעבה    

הסרת המעבה הישן והחלפתו במעבה חדש ✔️

גורמים נפוצים לתקלות במעבה מזגן לרכב

פגיעה מכנית במעבה, למשל כתוצאה מתאונה או מפגיעת אבנים.
דליפה בגוף המעבה, למשל כתוצאה מבלאי או מפגמים ייצור.
הצטברות עובש או חיידקים במעבה, למשל כתוצאה מחוסר תחזוקה.

תסמינים נפוצים לתקלות במעבה מזגן לרכב

המזגן לא מקרר או מחמם כראוי
המזגן מרעיש
יש ריח רע מהמזגן
המזגן לא עובד בצורה יעילה

החלפת מעבה מזגן לרכב מחיר

לשירות החלפת מעבה מזגן לרכב מחיר משתנה התלוי בכמה גורמים. קיימים בשוק כמה סוגים של מעבי מזגנים לרכב ובראש ובראשונה זה תלוי בסוג הרכב והמזגן המובנה הקיים בתוכו. בנוסף קיימים סוגים שונים של מעבי מזגן לרכב, חלקם איכותיים יותר וחלקם בסיסיים וזה תלוי מאוד באיזה סוג בוחרים.

החלפת מעבה מזגן לרכב מחיר

טיפים לטיפול במעבה מזגן לרכב

מומלץ לבצע בדיקה תקינות של המעבה אחת לשנה, במיוחד לפני עונת הקיץ ✔️
אם אתם חושדים שיש בעיה במעבה, אל תמתינו. הזמינו תיקון בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק נוסף למזגן ✔️
בחרו במוסך המתמחה בתיקון מזגנים לרכב ✔️

איפה לבצע החלפת מעבה מזגן לרכב?

יש כמה דרכים לבצע החלפת מעבה מזגן לרכב ואחת מהן יכולה להיות החלפת מעבה מתוקן ומוחדש במקום מעבה חדש לגמרי. בין אם אתם קונים מעבה מזגן לרכב חדש לגמרי או משופץ, אתם צריכים לבחור את המוסך הנכון שמספק לכם את השירות הזה כדי לוודא שאתם מקבלים חלפים אמינים וטובים. הם צריכים להתאים לסוג המזגן שלכם לפי דגמים ולספק לכם את אותה עבודה שמעבה מזגן לרכב עושה בדרך כלל.

החלפת מעבה מזגן לרכב חייבת להיעשות בכל מקרה על ידי מתקין מוסמך לכך ומנוסה שיודע לעשות זאת בדגם הרכב שלכם, בגלל מורכבות המערכת החשמלית שכלי הרכב של ימינו.

מחפשים מוסך חשמל מומלץ? אצלנו בחשמל המלאכה מתמחים בכל מערכות החשמל ברכה וישמחו לעמוד לשרותכם.

אולי יעניין אתכם גם:

החלפת מדחס למזגן לרכב
החלפת מדחס למזגן לרכב
החלפת יחידה פנימית של מזגן
החלפת יחידה פנימית של מזגן
מילוי גז למזגן ברכב
מילוי גז למזגן ברכב

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007