הכירו את חלקי החשמל ברכב

חלקי החשמל ברכב
אנחנו בחשמל המלאכה מאמינים שכל רכב הוא עולם ומלואו. זה לא סוד שהרכבים שאנחנו נוהגים בהם מדי יום עשויים מחלקים רבים, שצריכים לעבוד בתיאור מופתי על מנת להביא אותנו למחוז חפצנו. אך האם אתם באמת מכירים את חלקי החשמל ברכב שלכם? על מנת לעשות קצת סדר, ובשביל להביא לכל החלקים את הכבוד המגיע להם, הכנו את המאמר הזה. כאן, תוכלו למצוא מידע חשוב על חלקי החשמל השונים ברכב, מהו תפקידו של כל אחד ומדוע חשוב לשמור על כל החלקים האלו במצב הטוב ביותר.

מדחס מזגן

מדחס מזגן לרכב ( או כמו שאתם אולי מכירים אותו: קומפרסור), הוא אחד הגופים החשובים ביותר בשמירה על הרכב שלנו קר. התפקיד שלו הוא לדאוג לכך שגז תמיד ימשיך לזרום במערכת המיזוג של הרכב, כך שנוכל לנהוג הכי בנוחות שיש. המדחס הוא זה ששולט בנוזל הקירור ובצינורות המזגן, ודואג שכל המערכת תעבוד באופן היעיל ביותר.

מאייד מזגן

מאייד הוא חלק נוסף (וחשוב!) במזגן של הרכב שלנו. מדובר בחלק קטן יחסית, אך שעושה משימה גדולה במיוחד. מאייד המזגן הוא זה שאחראי להפוך את נוזל הקירור לגז, ובכך מאפשר לנו להנות מאוויר קר בזמן הנהיגה.

מעבה מזגן

מעבה מזגן לרכב הוא רכיב שמכונה גם "יחידה חיצונית". התפקיד של המעבה הוא לקלוט את כל החום שיחידת הקירור מייצרת – ולוודא שהיא נפלטת אל מחוץ למזגן, ועל הדרך גם שהוא לא יפגוש אותנו. מעבה המזגן עובד יד ביד עם החלקים האחרים, והוא גם מאפשר לנוזל הקירור להפוך לגז.

צינור גז

צינורות הגז ברכב הם אחד החלקים הקטנים ביותר בכל רכב, אך הם משמעותיים במיוחד: הם אלו שמאפשרים את התנועה של גז הקירור בתוך הרכב. בלעדיהם, כל הקור היה נתקע במערכת עצמה, ולא היה מגיע אלינו כלל וכלל.

סטרטר

הסטרטר הוא אולי הרכיב החשמלי החשוב ביותר בכל הרכב, כי בלעדיו: פשוט לא נצליח להזיז את הרכב. כשמו כן הוא, הסטרטר הוא הכלי שמאפשר לנו להניע את הרכב. הסטרטר מחובר אל המצבר, ממנו הוא מקבל אנרגיה חשמלית. כשאנחנו מכניסים את מפתח הרכב למקומו, אנחנו למעשה מפעילים את הסטרטר, ובכך מעבירים אנרגיה לכל המכונית ויכולים להשתמש בה.

חלונות חשמליים

כן כן, אתם קוראים נכון. גם חלונות הרכב שלנו זוכים למקום של כבוד ברשימה שלנו. החלונות החשמליים הם אחת ההמצאות הגדולות בתחום הרכב, והיא הפכה את החיים של כולנו לנוחים הרבה יותר. החלונות אולי נראים פשוטים, אבל האמת שבכדי להפעיל אותם יש צורך במערכת שלמה של מנועים, כבלים ותושבות. רק כשכולם עובדים יחד בהרמוניה אנחנו יכולים להפעיל את החלון בנוחות המירבית.

אלטרנטור

אם המילה אלטרנטור לא אומרת לכם הרבה, זה בסדר גמור. סביר להניח שאתם מכירים אותו כ"עוזרו הצמוד" של המצד. ניתן לחשוב על האלטרנטור כמטען של המצבר, זה שיספק למצבר חשמל כשהוא זקוק לו. לולא האלטרנטור, המצבר שלנו לא יכול לעבוד כמו שצריך.


אנחנו מקווים שהצלחנו להסביר לכם קצת יותר על כל הרכיבים החשמליים ברכב שלכם שהופכים את החיים שלנו לפשוטים הרבה יותר. במידה ויש לכם עוד שאלות, תהיות, או שאתם זקוקים לעזרה ותיקון של החלקים החשמליים ברכב שלכם – אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר! החברה שלנו היא בעלת ניסיון של למעלה מ-40 שנה בתיקון חלקי רכב חשמליים, ואנו יודעים לפתור את כל סוגי הבעיות, מהקלות אל הקשות והמורכבות ביותר – מוסך חשמל המלאכה.

המאמר היה שימושי עבורכם? נשמח אם תשתפו!

Facebook
Twitter

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007