למה חשוב למלא גז למזגן גם בחורף

למה חשוב למלא גז למזגן גם בחורף

אפילו המזגנים החדישים ביותר, מצריכים תחזוקה מפעם לפעם כדי לפעול היטב ולאורך זמן. אחת מפעולת התחזוקה החשובות ביותר היא מילוי של גז מזגנים. זה מייעל את פעולת המזגן בצורה ניכרת. רבים חושבים כי מילוי גז זה פעולה שנעשית אך ורק בקיץ. למעשה, ישנם מקרים שבהם חשוב ללא גז למזגן, גם בחורף. מדוע זה כך? מפני שהגז אחראי לא רק לפעולת הקירור בקיץ, אלא גם לפעולת תקינה של חימום הבית – בעונה הקרה, כלומר בחורף.

איך אפשר לדעת האם חסר גז במזגן

לא קיים סממן חיצוני או נורית חיווי, אשר מעידים על כך שבמזגן התרחשה בריחת גז וצריך למלא. למרות זאת, ברוב המקרים שבהם המזגן נדלק, פועל בצורה תקינה אבל בכל זאת לא מקרר את החדר או הבית (בקיץ) או לא מחמם את החלל (בחורף), הסיבה היא חוסר בגז. הדרך היחידה שבה אפשר לוודא האם צריך למלא גז או שהבעיה במזגן היא אחרת, היא להזמין טכנאי מזגנים. הטכנאי המיומן מגיע מצויד בציוד בדיקה מתאים. מדובר על שעונים אשר מחברים למזגן ובודקים את רמת הלחץ של הגז. אם שעון הלחץ מראה ירידה לעומת הלחץ הרצוי, זאת אומרת שצריך למלא גז. לעיתים כדאי לבדוק גם את החיבורים, על מנת לסגור את הדליפה במידה וזו עדיין קיימת. יחד עם זאת, עם הזמן תתחדש בריחת הגז מהחיבורים ולכן מדי זמן, מילוי גז ישפר את פעולת המזגן.

מה החשיבות של גז בפעולת המזגן

הגז שבתוך המזגן נדרש לצורך פעולה תקינה של המאייד. הגז לרוב בורח מהמזגן באיטיות וזה לא מורגש מהיום למחר. אבל כאשר הצטבר מחסור משמעותי בגז, זה לא מאפשר למאייד להתחיל לפעול בזמן הנכון וזה מורגש במיוחד דווקא בחורף (שכן מחזורי הפעולה של המזגן ארוכים יותר מאשר ביחס לקיץ). בשורה התחתונה, אם חסרה כמות גז רבה, פעולת המזגן תהיה הרבה פחות יעילה, המזגן יעבוד יותר קשה ולכן – כדאי לטפל בכך.

עובדות חשובות על מילוי גז במזגן

  1. 1. למרות שיש אין ספור מותגים של מזגנים, רובם ככולם זקוקים לאותו סוג של גז.
  2. 2. במזגנים ישנים, היה נהוג למלא גז שונה מזה המקובל כיום. הגז הזה פחות ידידותי לסביבה.
  3. 3. אם עדיין מותקן מגזן ישן מאוד, הגז החדש לא יתאים ויש צורך להחליף את המזגן או לשלם יותר, עבור גז מהסוג הישן.
  4. 4. טכנאי מקצוען יבדוק דליפות גז באמצעות בדיקת ואקום או על ידי מכשיר שמזהה נוכחות של הגז בחלל האוויר.
  5. 5. אם הדליפה מאוד משמעותית ונובעת מחלק ישן בתוך המזגן, יש להחליף את החלק הפגום או להחליף את המזגן.
  6. 6. עבודה מקצועית כוללת בדיקת לחצים במזגן, הן לפני המילוי והן לאחריו. אם יש צנרת נחושת מחוררת, הטכנאי יוכל להלחים אותה.

המאמר היה שימושי עבורכם? נשמח אם תשתפו!

Facebook
Twitter

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007