מילוי גז למזגן ברכב

תחזוקה באופן קבוע ושוטף של מערכת מיזוג האוויר ברכב שלכם חשובה מאין כמוה, כאשר באמצעות מילוי גז למזגן תוודאו כי המזגן ברכב שלכם פועל באופן הטוב ביותר.
מערכת מיזוג האוויר במכונית מהווה מערכת אטומה, שלא מחייבת יותר מדי תחזוקה.
ברם, מילוי גז למזגן ברכב יש למלא, משום שגז הקירור ברכב עשוי לדלוף אט אט מן המערכת.
ככל שהכמות שלו ברכב פוחתת, באופן ישיר המזגן ברכב מתפקד הרבה פחות טוב.
במאמר זה נבין את כל ההיבטים שנקשרים למילוי גז למזגן ברכב.

מילוי גז למזגן ברכב בחולון

מה חשוב לדעת על פעולת המזגן ברכב?

מערכת מיזוג אוויר הינה מערכת סגורה – עובדה זו נכונה הן לגבי המזגנים הביתיים והן לגבי מזגני הרכב. בכדי שהמערכת תפעול, יש צורך למלא אותה בגז בשם R134a – גז אשר נחשב כידידותי לסביבה ומשמש גם לפעולתן של מערכות קירור אחרות כמו מקרר. ללא הגז, המערכת לא תוכל לבצע את פעולת הקירור באופן המצופה ממנה.

האם יש לנהל תיעוד של מילוי גז למזגן ומדוע חשוב למלא אותו?

על מנת להבין מתי יש לבצע שוב מילוי גז למזגן, כדאי לנהל תיעוד שלו. המזגן לא מהווה כלי הכרחי לשם פעולה בטוחה של נהיגה ברכב. אבל, רישום קבוע של מילוי הגז למזגן ברכב הוא כדאי ביותר. באמצעותו תשמרו על מערכת המיזוג במכונית שלכם במצב תקין, תוך כדי הפחתה של העומס על המנוע, כמו גם שיפור של צריכת הדלק, וזאת משום שכאשר מתחזקים נכונה את המזגן ברכב, עושים שימוש בפחות אנרגיה, אשר נועדה לקרר את הרכב.

מתי צריך למלא גז?

לא כולם מודעים לעובדה שבכל שנה מערכת מיזוג הרכב מאבדת כ-10 אחוז מהגז – כך שבשלב מסוים אותו אובדן יבוא לידי ביטוי בפגיעה ביעילות פעולת המיזוג. כלל ברגע שמרגישים שהמיזוג ברכב עובד בצורה פחות יעילה, יש לקחת בחשבון שבמקרים רבים מקור הבעיה הוא במחסור בגז ולכן, יש צורך בנושא של מילוי גז למזגן ברכב – כמובן, שחשוב לבדוק את הנושא הזה ולשלול בעיות אחרות אשר גם הן יכולות לפגוע באופן תפקוד המזגן.

מדוע חשוב למלא גז למזגן ברכב?

שמירה על הרמה הנכונה של גז הקירור במערכת המיזוג של המכונית שלכם היא קריטית לביצועים ולאריכות חייו. הפעלת המזגן עם רמות קירור נמוכות עלולה לגרום למדחס לעבוד יתר על המידה, מה שיוביל לכשל מוקדם של המערכת. בנוסף, מכונית עם מזגן פגום עלולה לגרום לאי נוחות ואף בעיות בריאותיות לנוסעים במזג אוויר חם.
על ידי מילוי גז AC, אתם יכולים להימנע מבעיות אלה ולהבטיח שמיזוג האוויר של המכונית שלכם פועל ברמות אופטימליות.

כמה זמן לוקח לבצע מילוי גז למזגן ברכב?

על מנת להסיר את גז הקירור מן המערכת של מיזוג האוויר ברכב, ואף לבצע מילוי גז למזגן לרכב, יש לקחת בחשבון תהליך שיארך בסביבות שלושת רבעי השעה, פחות או יותר.

האם מילוי גז למזגן ברכב נחשב לידידותי לסביבה?

מילוי גז למזגן מכיל לרוב גז חממה, שתורם להתחממות יתרה של כדור הארץ. בשל כך, הכרחי שמי שממלא את גז המזגן ברכב יבצע מיזוג אוויר אוטומטי על ידי ציוד שיכול בהכרח למנוע מהגז לדלוף באופן ישיר אל הסביבה.

מילוי גז למזגן ברכב

האם צריך לתאם יום ושעה לפני קבלת שירות של מילוי גז למזגן?

תלוי במקום שאליו אתם הולכים. מרבית ספקי השירות של מילוי גז למזגן מבקשים מכם לתאם מועד מבעוד מועד.
תחפשו את השירות שהכי קרוב למקום המשכן הקבוע שלכם, שעשוי לבדוק ולהשיב את מערכת מיזוג האוויר לתקינות מלאה ברכב שלכם.

מה כמות הגז שבה משתמשים לשם מילוי גז למזגן ברכב?

באם במכונית שלכם יש מערכת של מיזוג אוויר מתוחזקת כראוי, כי אז אין כל סיבה שיאבד גז הקירור. באם זה אכן קורה, הדבר מעיד על אינדיקציה שיש תקלה במערכת של הרכב שלכם.
לכן, הגיע הרגע לזמן טכנאי מזגנים רכב, שעשוי לאבחן את מקור הבעיה, והן לטפל בה באופן מקצועי.

האם בעת מילוי גז למזגן יבדקו אם יש נזילה ברכב?

בטרם יתבצע מילוי גז למזגן , תתבצע בדיקה יסודית ברכב שלכם, על מנת לוודא את תקינות המזגן. בדיקה זאת תמצא באם קיימת בעיה כל שהיא במערכת המזגן של המכונית שלכם, שחייבים לבדוק. בתום זאת, יזהה ואף יתקן טכנאי הרכב את הבעיה המדוברת.

המזגן לא מקרר כמו שצריך? מרגישים שזרימת האויר לא עוצמתית מספיק? אנו במוסך חשמל המלאכה בעלי ניסיון של ארבעים שנים בתחום, ונשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

מילוי גז למזגן ברכב ב- 150 ש"ח – חשמל המלאכה

שאלות ותשובות נפוצות

מילוי גז במזגן לרכב חיוני לתפקודו התקין. הגז, הידוע בכינויו חומר קירור, אחראי על ספיגת החום מבפנים המכונית ושחרורו החוצה ובכך לקרר את תא הנוסעים.

– אוויר קר חלש או ללא פתחי האוורור

– למזגן לוקח הרבה זמן לקרר את הרכב

– רעש או רעש מבעבע מהמזגן

– מדחס המזגן מופעל ומכבה כל הזמן

אין ציר זמן ספציפי למילוי הגז במזגן המכונית שלך. עם זאת, מומלץ לבצע בדיקה אצל מכונאי מקצועי כל 2-3 שנים או לפי המלצת יצרן הרכב שלכם. זכור שמערכת מיזוג אוויר מטופחת לא צריכה להזדקק למילוי גז תכוף.

מילוי הגז במזגן לרכב מצריך כלים, ציוד וידע מיוחדים. עדיף להשאיר את המשימה הזו למכונאים מקצועיים שיש להם את ההכשרה והניסיון הנדרשים לטיפול בקירור בצורה בטוחה ויעילה. ניסיון למלא את הגז בעצמך עלול להוביל לפציעה או נזק למערכת מיזוג האוויר של המכונית שלך.

סוגי הקירור הנפוצים ביותר בשימוש במזגנים לרכב הם R-134a ו-R-1234yf. מכוניות ישנות יותר (בדרך כלל אלו שיוצרו לפני 1994) עשויות להשתמש ב-R-12, אך נוזל הקירור הזה הופסק בהדרגה עקב השפעותיו המזיקות על שכבת האוזון. בדוק תמיד את המדריך למשתמש של המכונית שלך או התייעץ עם מכונאי מקצועי כדי לקבוע את חומר הקירור המתאים לרכב שלך.

בעוד שנסיעה עם רמת דלק נמוכה במזגן המכונית שלך עשויה שלא להוות איום ישיר על בטיחות הרכב או הביצועים, היא יכולה להפוך את חווית הנהיגה שלך לפחות נוחה, במיוחד במזג אוויר חם. בנוסף, הפעלת המזגן עם נוזל קירור נמוך עלולה להפעיל עומס נוסף על המדחס, מה שעלול להוביל לתיקונים יקרים או אפילו לכשל מוחלט של המערכת. אם אתם חושדים שהמזגן שלכם דל בגז, עדיף לבדוק אותו ולמלא אותו על ידי מכונאי מקצועי בהקדם האפשרי.

כן, סוגים מסוימים של חומרי קירור המשמשים במזגנים לרכב, כמו R-12 ו-R-134a, נמצאו כתורמים לדלדול האוזון ולהתחממות כדור הארץ. כדי למזער את ההשפעה הסביבתית של מערכת מיזוג האוויר של המכונית שלך, קבל אותה לטיפול קבוע על ידי מכונאי מקצועי כדי להבטיח שכל נזילות יתגלו ותתוקנו באופן מיידי. חומרי קירור חדשים וידידותיים יותר לסביבה, כמו R-1234yf, הוכנסו כדי להפחית את ההשפעה הסביבתית של מזגני רכב.

תוכן עניינים

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007