מפוח מזגן לרכב

מפוח מזגן לרכב
יום קיצי וחם, אתם נכנסים לרכב, ומיד לאחר הדלקת המנוע המזגן גם הוא נכנס לפעולה. אט אט הרכב מתחיל להתקרר והנסיעה הופכת להיות נעימה. כל זה מתאפשר הודות ליחידת המיזוג של הרכב. בתוך יחידת המיזוג קיים גם מפוח מזגן לרכב, מיהו המפוח ומהו תפקידו? כיצד נעשה האוויר ברכב לנעים וקר?

המפוח ביחידת המיזוג של הרכב

מפוח מזגן לרכב הוא בעצם מאוורר שממוקם בתוך יחידת המיזוג של הרכב. התפקיד שלו הוא להזרים אוויר שיעבור דרך סליל הקירור. מה שהופך את האוויר החם, המזיע והלא נעים שנמצא בתוך הרכב, למשב קריר ונעים. בדיוק כך אתם יכולים לנסוע ברכב בכל מזג אוויר, חם ככל שיהיה, ולחוש משב נעים ותחושה מרעננת. המפוח הינו רכיב שממלא תפקיד חשוב ביותר במערכת המיזוג של הרכב.

תקלות אפשריות במפוח מזגן לרכב

כל מאוורר עלול להתקלקל ביום מן הימים. וזה נכון לגמרי גם לגבי מפוח המזגן של הרכב. כאשר אתם מנסים להדליק מזגן ברכב אך משהו חורק, המזגן לא נדלק, נדלק אך לא מקרר, משמיע קולות לא תקינים ועוד – יש לבדוק את המפוח של המזגן. במקרים רבים התקלה נעוצה במפוח שהתקלקל, נשבר או צבר כמויות גדולות של לכלוך על גביו. כי בכל מצב בו המפוח אינו פועל באופן תקין הדבר עלול להשליך ישירות על מערכת המיזוג של הרכב.

תקלה: המזגן קפוא!

אמנם המזגן הוא מקור הקור של הרכב, הוא מופקד על הזרמת אוויר נעים ומקורר. אבל הוא עצמו לא אמור לקפוא מקור. אם אתם מגלים שכבה של קרח על המזגן זה לא סימן טוב. כאשר מזגן עוטה שכבה של קרח הוא לא יכול להמשיך לפעול ביעילות ולמלא את התפקיד החשוב שלו כנדרש. במקרים רבים הקרח נוצר בגלל שהמפוח לא עובד כמו שצריך. במהלך השימוש המפוח צובר על גביו כמויות גדולות למדי של אבק ולכלוך. והוא לא יעיל כפי שהוא צריך להיות. ניקוי מפוח מזגן ברכב זו פעולה לא מורכבת, לא יקרה במיוחד, אך היא בהחלט עשויה למנוע מצבים של קיפאון מזגן הרכב. כדאי לפנות אל איש מקצוע כדי לבצע את הניקוי הרצוי באופן יסודי. באופן כללי חשוב לדעת כי תחזוקה קבועה וניקוי באופן שגרתי עשויים למנוע מצבים קיצוניים כאלו. אכן, מומלץ לבצע ניקוי מפוח מזגן ברכב באופן שגרתי, להסיר את האבק שהצטבר בלי לחכות לתקלות.

אלטרנטור

תקלה: קולות ורעשי רקע לא רצויים

פעולה של מאוורר כרוכה בתנועה מתמדת. כל סדק או שבר עלולים להפוך את הפעולה הזו לרועשת, ובסופו של דבר הסיבובים הלא תקינים הללו עשויים לגרור נזקים נוספים. אם אתם שומעים בכל הפעלה של המזגן קולות משונים ולא רצויים, חשוב לפנות לבירור ולבדיקה. במקרים מסוימים יהיה אכן צורך לבצע החלפת מפוח מזגן לרכב.

מי מספק שירותים למפוח המזגן?

כדי לנקות את מפוח המזגן או כדי לבצע החלפת מפוח מזגן לרכב, חשוב לפנות אל נותני שירות מקצועיים ומנוסים. אלו שמכירים את נבכי הרכב ואת המערכות הפנימיות שלו, מכירים את הרכיבים השונים ויודעים לזהות את התקלות ולהתאים פתרון מתאים – אנשי מקצוע אלו יוכלו לבחון לעומק גם את מצב המזגן ומפוח המזגן, ולהתאים את התיקון הנכון בהתאם למקרה. המטרה היא כמובן להחזיר את המפוח לפעילות תקינה ולאפשר לכם שוב להתניע, להפעיל מזגן ולצאת לדרך נעימה, מרעננת ונעימה!

אחרי ניקוי מפוח או החלפת מפוח שוב תוכלו להפעיל את המזגן ולצאת לנסיעה נעימה!

המאמר היה שימושי עבורכם? נשמח אם תשתפו!

Facebook
Twitter

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007