שסתום מזגן לרכב

שסתום מזגן לרכב
בחום הישראלי, מיזוג אוויר חיוני לנוחות של כל נסיעה \רכב, חוסר הבנה במזגן הרכב יכול להותיר אותך עם עלויות תיקון רכב יקרות. במאמר זה נלמד אותך מה שסתום מיזוג אוויר עושה ותסמיני הכשל הנפוצים שלו , דבר שיכול לחסוך לך עלויות תיקון .

מהו שסתום מיזוג אוויר?

שסתום נמצא בתוך מערכת מיזוג האוויר של הרכב. מטרת השסתום היא למדוד כמה נוזל קירור יכול לזרום, בכל פעם שיש שפע של נוזל קירור, ליבת המאייד תתקרר מדי ובסופו של דבר תקפא. אם לא היה מספיק נוזל קירור, הליבה תתחמם יתר על המידה.

השסתום שולט בזרימת נוזל הקירור. בתוך השסתום יש מוט שנע מעלה ומטה. מה שגורם למעבר של נוזל הקירור להיות סגור או פתוח זה מאפשר לו לפתוח ולסגור את המעבר ,לאפשר לקירור להיכנס. אם המעבר נפתח, נוזל הקירור יוכל לזרום דרכו. כאשר אתה מכוון את המזגן לטמפרטורה גבוהה יותר, הדבר גורם ליותר נוזל קירור לזרום במעבר.

השסתום יכול בכל זמן נתון למדוד במדויק את הכמות המדויקת של נוזל הקירור הדרושה. שסתום מיזוג האוויר שולט בזרימה בהתבסס על טמפרטורת המאייד והדרישה לאוויר קריר שמגיע מהמערכת. שסתום מחשב כמה נוזל קירור חייב לזרום במעבר , לא רק כאשר תגדירו טמפרטורה קרה יותר, אלא גם כאשר הטמפרטורות בחוץ חמות יותר , המזגן יזדקק לעוד יותר נוזל קירור כדי ליצור טמפרטורה קרירה .למעשה, כשל בשסתום הוא אחד הגורמים העיקריים לכך שהמזגן הפסיק לתפקד היטב, מכיוון שהוא מתבלה עם הזמן.

תסמינים שהשסתום כבר לא עובד

  • הסימפטום הראשון הוא כאשר המזגן נושף אוויר חם במקום קריר, לא מגיע מספיק נוזל קירור למאייד. אוויר חם ייצא מפתחי האוורור של הרכב.
  • תסמין שני,  האוויר שיוצא מפתחי האוורור יהיה חם מדי או קר מדי ממה שאתם רגילים אליו ובמקרים רבים יתחלף הלוך ושוב ,הטמפרטורה בתוך תא הרכב עוברת מחום לקור.
  • תסמין שלישי, כאשר מדחס המיזוג שלך נשאר פתוח ופועל כל הזמן  ואינו יכול להיסגר כראוי. השסתום נתקע, המשמעות היא שהמדחס ימשיך לשאוב נוזל קירור למערכת המזגן, גם כשכבר מרגישים קר. ככל שזה נמשך יותר, הלחץ מופעל על המדחס, רכיבים אחרים במערכת המיזוג יתחילו להתבלות ולהיכשל.

לעתים זורם למאייד יותר מדי נוזל קירור ללא מדידה, מה שבסופו של דבר גורם למאייד לקפוא. אם יש לך פתחי אוורור קפואים ויש אוויר קר מדיי, זאת עוד אינדיקציה שהשסתום פגום.

 

מה עלות העבודה של החלפת שסתום ?

אם אחד מהתסמינים מופיע, מומלץ לקחת את הרכב לתיקון מיזוג האוויר בהקדם. אם  תתעלם מהתסמינים, זה יגרום בסופו של דבר לכישלון של כל מערכת המיזוג שלך. השסתומים נמצאים עמוק בתוך מערכת המיזוג של
הרכב  ולכן, תתקשו לעשות זאת בעצמכם.

למידע נוסף אודות מיזוג אוויר לרכב והחלקים החשובים בו צרו קשר עם מוסך חשמל המלאכה ונשמח לעמוד לשרותכם.

המאמר היה שימושי עבורכם? נשמח אם תשתפו!

Facebook
Twitter

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007