תיקון אלטרנטור

הרכב נכבה פתאום? חכו רגע לפני שאתם מחליטים שהבעיה היא במצבר. במערכת החשמלית של הרכב קיים גם האלטרנטור, ה"מטען" של המצבר, ובלעדיו המצבר לא ייטען. האלטרנטור הוא במילים פשוטות המטען של המצבר. תקלה באלטרנטור תמנע אספקת חשמל סדירה למצבר ותשבית את הרכב. גם בתקלות אלו, נעמוד על הבעיה ונראה האם נדרשת החלפה או שמא תיקון אלטרנטור יספיק לפתרונה.
אלטרנטור

מה צריך לדעת על האלטרנטור?

אם אתם מכירים את את תחום החשמל ברכב, האלטנטור הוא חלק חשוב במערכת זו, ובפרט – אחראי על הטענת המצבר בזמן הנסיעה. המצבר מתפקד כסוללה, אולם כמו כל סוללה הוא זקוק להטענה. האלטרנטור משתמש בכוח התנועה של המנוע (בכוח המכני הנובע מפעילות המנוע) וממיר אותה לאנרגיה חשמלית, העוברת למצבר ומטעינה אותו כאמור.

האלטרנטור הוא זה שאחראי לייצור האנרגיה החשמלית באמצעות המצבר, ורבים מתבלבלים לפעמים בין בעיות מצבר לבין תקלה באלטרנטור. יש קשר ביניהם אבל לא בהכרח שהמצבר יהיה לא תקין כשהאלטרנטור לא תקין ולהפך. לכן, גם אם הצלחתם להתניע את רכבכם לאחר מאמץ, חשוב שהוא ייבדק במוסך מוסמך, מקצועי ואמין, כדי להבין בדיוק היכן הבעיה ולמנוע תקלה נוספת. אחרת, רוב הסיכויים שלא תהיה ברירה אלא לגרור את הרכב למוסך בפעם הבאה כדי לטפל בו מהיסוד, לא מחכים עם תיקון אלטרנטור.

תיקון אלטרנטור - למי פונים במקרה של אלטרנטור לא תקין?

אלטרנטור הוא חלק השייך למערכת החשמל שברכב, ולכן במקרה של אלטרנטור לא תקין יש לגשת לחשמלאי רכב, או למוסך חשמל מקצועי לרכב על מנת לבדוק אותו. חשוב להבין כי מערכת החשמל ברכב, בייחוד ברכבים חדשים, היא מערכת מורכבת הדורשת מומחיות והבנה, ולכן לא מומלץ לגשת לאיש מקצוע לא מנוסה על מנת שיטפל לכם בחלק כה חשוב לתפקוד הרכב.

חשוב לזכור בהקשר זה, כי אנשי מקצוע מיומנים יודעים אילו חלקים מקוריים צריך להכניס לאלטרנטור, במקרה של שיפוץ או תיקון אלטרנטור. במידה ולא יוחלפו החלקים הישנים בחלקים מקוריים, הדבר יכול לפגוע ברכב לטווח הארוך ובמקרים מסוימים אף לטווח הקצר.

לזהות תקלות באלטרנטור

בדרך כלל, נוריות האזהרה מספקות לכם מידע על תקלות בין האלטרנטור לבין המצבר, כאשר הוא לא מקבל את הטעינה שלו. משום שרכב הוא מתקן חשמלי מתוחכם, מגיע לו טיפול אמין ומקצועי על ידי צוות שמתמחה בציוד ובמכשור כזה.

אצלנו במוסך חשמל המלאכה – מוסך חשמל רכב החולון מתמחים בתיקון אלטרנטור, אנו נמצא את מקור הבעיה במדויק – אם מדובר בחלק שמווסת את המתח, יש בלאי או שריפה של חלק חשמלי המחייבים החלפה, או שהרוטור התנתק ואלטרנטור סיפק פחות חשמל עד שהפסיק לפעול לגמרי. בגלל זה לפעמים דווקא העובדה שהצלחתם להתניע את הרכב לאחר קשיים רבים, עליכם להגיע למוסך לבדיקה יסודית של המערכת החשמל ברכב, זו כדי שלא ייתקע לגמרי ותזדקקו לגרר.

תיקוני אלטרנטור לרכב בחולון

אבחון, שיפוץ ותיקון אלטרנטור

עניין חשוב נוסף בקשר לבדיקה ולתיקון עצמם – במידה והבעיה היא אלטרנטור לא תקין ולא במצבר, בד"כ ניתן לבצע תיקון, אך קיימים מקרים בהם יהיה צורך להחליפו. בנוסף, אבחון לא נכון של האלטרנטור יכול לגרום לבעיות ישירות ועקיפות במערכת החשמל. בכל מקרה, אלטרנטור הוא חלק הנוטה להתבלות עם הזמן ובהתאם, יש צורך לבדוק אותו מפעם לפעם ולהחליפו במידת הצורך.

אופציה מוכרת ומועדפת לתיקון אלטנטור היא חידוש או שיפוץ – מדובר בהחלפה של חלקים מסוימים באלטרנטור שהינם בלויים או נוטים להתבלות. לחידוש או שיפוץ אלטנטור ישנן כמה יתרונות, לרבות: מחיר זול יותר מרכישת אלטרנטור חדש לחלוטין, אספקת מוצר במהירות (במידה והתיקון הוא קצר וניתן להיעשות במקום) וכן, אפשרות להשתמש שוב באלטרנטור המקורי שמתאים לרכב.

מוסך אמין ומקצועי

ההתמחות שלנו היא תיקוני חשמל ואיתור תקלות ברזולוציה הכי גבוהה, כדי למצוא בדיוק את מה שגורם לרכב שלכם לא להתניע ולגמגם בנסיעה. מערכות החשמל שלכם הם המקצוע שלנו, ואנחנו מזמינים אתכם לקבל את הטיפול האמין והטוב ביותר בשירות אדיב ומסור בכל תקלה. תיקון אלטרנטור זה רק אצלנו!

073-7532007

אולי יעניין אותך גם:

תיקון סטרטר
תיקון סטרטר לרכב
תיקון מיזוג אוויר לרכב
תיקון מיזוג אוויר לרכב

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007