תיקון חשמל דופן הרמה הידראולית

העמסה, הובלה ופריקת מטען הם הכרחיים חלק בלתי נפרד מתחום המסחר והתעשיה. משאיות ורכבי משא מהווים חלק משמעותי ממן הרכבים על הכביש בכל שעה, הן ביום והן בלילה. כדי שהעמסה וטעינה יתבצעו באופן יעיל ובטוח, נדרשים אמצעי עזר שיעמדו לרשות המוביל. ללא אמצעים אלה עולה משמעותית הסיכוי לכך שיגרם נזק למוביל עצמו בזמן הטעינה והפריקה (למשל בשל נשיאת מטען כבד לזמן רב יותר) או לסביבתו (פגיעה בהולכי רגל או ברכבים) בגלל ביצוע הפעולה בזמן ממושך יותר. אחד האמצעים החשובים לשימוש לפריקת וטעינת משאות הוא דופן הידראולית . מהי דופן הרמה הידראולית? למה היא משמשת ואילו סוגים ישנם?

תיקון חשמל דופן הרמה הידראולית

מהי דופן הרמה הידראולית?

דופן הידראולית או דופן הרמה אחורית מיועדת לטעינה ופריקה ברכב, ומאפשרת הרמה של עד 2 מטרים. דופן הידראולית יכולה להיות בתוך הרכב, צידו או חלקו האחורי. עבור רכבים מסחריים כמו משאיות, אך גם טנדרים ורכבים אחרים העוסקים בהעברת סחורה ומתבצעת מהם פריקה או טעינה של סחורה על בסיס יומיומי, חשוב שהדופן ההידראולית תתפקד היטב.

הפעלתה יכולה להיות ידנית אם כי חלק גדול מסוגי הדפנות מופעל בימינו באמצעות מנגנון חשמלי. ככל רכיב חשמלי, גם בהן עשויות להתעורר תקלות, בין אם בדופן עצמה או בשלט המפעיל אותה. אנו במוסך חשמל המלאכה מתמחים בין היתר בתיקון דפנות הידראוליות ומכירת שלטים לדפנות אלו.

סוגים של דפנות הידראוליות

כאמור, דופן הידראולית היא כלי המשמש לפריקת והטענת סוגים שונים של רכבים מסחריים. משום זאת ישנם סוגים שונים של דפנות הידראוליות הנחלקות לקגטגוריות השונות בעיקר בהתאם לכושר ההרמה שלהן:

 • דופן הידראולית למשאית קלה שלה כושר הרמה של עד 1000 ק"ג.
 • דופן הידראולית למשאית קלה בעלת כושר הרמה גבוה יותר, עד 1500 ק"ג.
 • דופן הידראולית למשאית כבדה או בינונית עם כושר הרמה של עד 2000 ק"ג.
 • דופן הידראולית לרכבים מסחריים לה כושר הרמה של עד 500 ק"ג.
 • דופ ןהידראולית לרכבים מסחריים עם יכולת הרמה של עד 750 ק"ג.
 
חלוקה אחרת יכולה להיות בהתאם למיקום וצורת התקפלות הדופן:
 
 • דופן מתקפלת.
 • דופן מחליקה מתחת לרכב.
 • דופן אנכית עם מעקות.

גם החומר ממנו עשויה הדופן עשוי להשתנות. ישנן כאלו העשויות אלומיניום ואחרות וישנן פלדה. הדבר משפיע על חוזקה וכושר ההרמה של הדופן.

דופן הרמה הידראולית - כללים לעבודה

עבודה עם דופן הרמה הידראולית צריכה להתבצע .תוך שמירה על כללי בטיחות, זאת כדי לא לגרום נזק למטען או לפגוע בסביבתו.
הנה מספר כללים שאנו באדירי, יודעים מניסיוננו הרב עד כמה כדאי לשמור עליהם:

 • חשוב לשים לב לעומס המירבי המותר. העומס המותר יורד ככל שמרכז הכובד של המטען רחוק יותר מציר הדופן. העומס המותר במרכז הכובד צריך להיות מצוין עם רכישת הדופן.
 • חשוב לוודא שהמטען יציב ואינו חורג משטחה של הדופן.
 • בזמן עבודה עם דופן הידראולית יש להקפיד ולשמור על קשר עין עם הדופן באופן רציף.
 • אם הדופן עמוסה השתדלו להימנע מהטיית הרכב ככל האפשר.
 • אם הרכב חונה באזור ציבורי, אל תשאירו דופן הידראולית במצב עבודה ללא השגחה. הדבר עלול לפגוע בעוברים ושבים או ברכבים ואף להפריע לחנייתם.
 • גם אם חסר מקום לחלק קטן מהמטען, לא להכניס מטען בין הדופן לבין הארגז.
 • עובדים עם מלגזה? אל תשתמשו בדופן בתור גשר עבורה.
 • במקרה של תקלה עצרו מיד את העבודה ופנו למוסך. מוסך המתמחה בתיקון תקלות בדפנות הידראוליות יוכל לסייע תוך זמן קצר כך שלא כדאי לקחת סיכון ולהמשיך בעבודה אם מזהים בעיה.

דופן הרמה הידראולית - כללים לעבודה

תיקון דופן הידראולית יכול להיות קריטי אם בדיוק הגעתם עם המשאית לאחד הסופרים או המחסנים הגדולים, המשאית מלאה בסחורה ודווקא עכשיו הדופן ההידראולית לא מתפקדת. תיקון דופן הידראולית יכול להיות מכיוונים שונים, אחד מהם הוא תקלה במערכת החשמלית. מנגד, הבעיה יכולה להיות גם מכאנית- במבנה הדופן ההידראולית עצמה.

לפעמים הבעיה יכולה להיות בשלט ואז כל שנדרש הוא למצוא מקום המבצע מכירת שלטים לדופן הידראולית. "חשמל ומיזוג המלאכה אדירי" מתמחה במערכות החשמל והמיזוג ברכב כך שאם הבעיה היא במערכת החשמל או השלט אנו נבצע אבחון של הבעיה, ואתם תקבלו שירות מקצועי ויעיל.

תיקון דופן הידראולית - רק עם מומחים בתחום

אמנם דופן הידראולית אינה קשורה ליכולת הנסיעה ברכב, אך היא בהחלט משפיעה על תפקודו הכולל אם זהו רכב מסחרי, לכן נדרש טיפול מקצועי ויעיל כאשר מתגלה בה תקלה. חשמל ומיזוג המלאכה אדירי הוא מוסך המתמחה בכל הקשור לחשמל ומיזוג ברכבים פרטיים או מסחריים ועוסק בתחום כבר למעלה מארבעים שנה.

לפעמים הבעיה יכולה להיות בשלט ואז כל שנדרש הוא למצוא מקום המבצע מכירת שלטים לדופן הידראולית. "חשמל ומיזוג המלאכה אדירי" מתמחה במערכות החשמל והמיזוג ברכב כך שאם הבעיה היא במערכת החשמל או השלט אנו נבצע אבחון של הבעיה, ואתם תקבלו שירות מקצועי ויעיל.

אולי יעניין אתכם גם:

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007