חלונות חשמליים לרכב

ברכבים שלנו מעורבות לא מעט מערכות משוכללות המבוססות על חשמל. חלונות חשמליים ברכב מותקנים כיום בכל הרכבים החדשים ואנו נהנים מהיכולת לשלוט בהם באופן מלא, גם במהלך הנהיגה, והם ללא ספק שדרוג משמעותי לעומת החלונות הידניים שדרשו עבודה פיזית כדי לפתוח או לסגור אותם.

עם זאת, כמו כל מערכת שהופכת לחשמלית במקום ידנית, יכולות גם להתעורר תקלות במנגנון החשמלי שישבש את פעילותן. תקלה מוכרת היא חלון חשמלי ברכב לא עולה כך שהוא נשאר תקוע במצב פתוח. הכתובת שלכם במצב זה או בתקלות אחרות הוא מוסך המתמחה במערכות חשמל ומיזוג ברכב ומבצע תיקון חלונות חשמל לרכב.

אנו בחשמל ומיזוג המלאכה מתמחים בכל הקשור לחשמל ומיזוג, כולל חלונות חשמליים ועם ניסיון בתחום של למעלה מ-40 שנה.

תיקון חלונות חשמליים לרכב

מהן התקלות האפשריות בחלונות חשמליים לרכב?

חלונות חשמליים לרכב עובדים על חשמל, ולכן כל בעיה חשמלית נפוצה שאנו מכירים ממכשירי חשמל אחרים יכולים להופיע גם בחלונות החשמליים שברכבנו. החלונות החשמליים לרכב מורכבים משלושה חלקים מרכזיים: התושבות, הכבלים והמנוע. ולצערנו, תקלות יכולות לקרות בכל אחד מחלקי המערכת, להלן פירוט תקלות אפשריות

  • קצר חשמלי: כמו בכל מערכת המבוססת על חשמל, גם בחלון חשמלי לרכב יכול להיות קצר חשמלי. במצב של קצר, לעיתים ישנה אפשרות לתיקון הרכיבים שנפגעו כתוצאה ממנו, אך ישנם מצבים בהם הקצר הרס לחלוטין את הרכיב שנפגע, ואז יהיה צורך בהחלפת המנגנון כולו. פעמים רבות תיקון חלון חשמלי ברכב נדרש כתוצאה מקצר ושריפה של פיוזים. קצר זה יכול לנבוע ממגע עם מים, או עם מגע לא מבוקר של מתכת בחוטי הנחושת של החלון.

  • כבל קרוע: הכבלים כאמור מחברים בין מנוע החלון לתושבות, לכן כבל קרוע ישבש בוודאי את פעולת החלון. כבל קרוע הוא הגורם הנפוץ ביותר לבעיות ותקלות בתחום זה, כולל חלון חשמלי ברכב אשר לא עולה ונשאר פתוח. .לכן, במוסך המתמחה בחשמל ומיזוג לרכב, ביצוע תיקון חלונות חשמל לרכב, הוא במקרים רבים החלפת כבל קרוע וחיבור של כבל חדש למערכת הרכב ולחלון החשמלי. כבלים באופן טבעי מתבלים עם הזמן, במיוחד כאשר פעולתם היא מאוד אינטנסיבית (בעיה זו נפוצה מאוד בקרב מכוניות אשר מסיעות ילדים ומשפחות, וכן ברכבים שמסיעים כמות אנשים גדולה ובתדירות גבוהה) ולכן זו תקלה ידועה ומוכרת בתחום חלונות החשמל ברכבים מודרניים.

  • חלקים במנגנון שמתבלים ונשברים: מדובר על חלקים מפלסטיק המהווים חלק מהמנגנון של החלון החשמלי ברכב. חום ושימוש רב יכולים לגרום לבלאי, כמו גם התיישנות החלקים והרכב עצמו, וכמו חפצים אחרים מפלסטיק בסופו של דבר מגיעים חלקי החלון החשמלי ברכב למצב של התבלות. חלקים כאלה שנשברים יצריכו לרוב את החלפת המנגנון כולו, אך בעל המקצוע יידע להגיד בדיוק אם התקלה מצריכה החלפה טוטלית של מנגנון החלון החשמלי, או החלפת החלקים הבודדים שהתבלו.
תיקון חלונות חשמליים לרכב

למי לפנות במקרה של תקלה בחלונות חשמליים לרכב?

חלונות הרכב הם חלק מן המערכת החשמלית ברכב ולכן תיקון חלונות חשמליים לרכב דורש קודם כל התמחות בחשמל של בעל המקצוע, מה שדורש הרבה ניסיון בתחום. על כן, חשוב לגשת למוסך מקצועי ואמין, מוסך ותיק, מוכר, שקיבלתם עליו המלצות, ושידוע כי מתעסק בתחום החשמל והמיזוג ברכבים. רבים המוסכניקים אשר מתיימרים להתעסק, מעבר למכונאות רכב, גם בחשמל הרכב – לכן חשוב לעשות בדיקה מקיפה ולקבל המלצות ספציפיות למוסך אליו אתם מתכוונים לגשת, שכן העיסוק בחשמל הינו מקצוע רווחי אך אינו פועל יוצא של מכונאות רגילה, אלא דורש ניסיון והתמחות מדוייקת.

בנוסף, אם מדובר בהחלפת מנגנון חשמל למשל, חשוב לבדוק האם המוסך המטפל מציע מנגנון חדש ומקורי מהיצרן, מנגנון חליפי של יצרן אחר או מנגנון משופץ – כזה שהיה בשימוש בעבר ושופץ על ידי המכונאי. כמובן שיהיו הבדלים במחירים אך מוסך טוב ואמין יציין בפניכם את כל האפשרויות, וגם את הבדלי המחירים, ויאפשר לכם לבחור את הצורה המועדפת לתיקון הבעיה החשמלית ברכבכם.

אל תקלו ראש ותדחו תיקון חלון חשמלי ברכב, וזאת משום שכאשר ישנה בעיה של חלון חשמלי ברכב, ובעיקר כאשר החלון אינו עולה כך שהוא נשאר פתוח, מעבר לתקלות נוספות שעלולות להתעורר עקב החלון אשר נשאר פתוח, כדוגמת כניסת בעלי חיים, נוזלים, אבק ולכלוך, אתם מסתכנים בפריצה לרכב – לכן חשוב מאוד לתקן את התקלה בהקדם האפשרי, למען הסר דאגות מליבכם.


חלונות הרכב שלנו הם מוצרי חשמל בפני עצמם ויש לדאוג להגן עליהם מבלאי, הירטבות ושימוש יתר, וכאשר קורית תקלה מסוג זה יש לפנות לחשמלאי מוסמך אשר יודע ומכיר את הבעיה ובעל ניסיון מוכח של שנים. אל תקלו ראש בזה ופנו לאיש מקצוע ותיק ומוכר, שיידע לתקן את הבעיה בקלות ובמחיר נוח ומאפשר.

אולי יעניין אותך גם:

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007