תיקון מיזוג אוויר לרכב

מערכת המיזוג לרכב הפכה למערכת חשובה לא פחות ממערכות אחרות בו. אם בעבר פתיחת חלון יכלה להספיק, היום קשה לדמיין את עצמנו נוסעים בלי להדליק את המזגן. המזגן הפך למשהו כ"כ מובן מאליו שעד הרגע שיש בו תקלה, ניתן בקלות לשכוח שזאת מערכת מורכבת שיכולה גם להתקלקל. מערכת מיזוג האוויר היא מערכת סגורה ובצינורות זורם גז, כך שלא רואים סימנים חיצוניים לתקלה, רק מרגישים שהקור או החום לא מגיע כפי שהיינו מצפים. לכן, מוסך המתמחה במיזוג אויר לרכב הוא הכתובת במקרה כשהמזגן ברכב לא עובד כפי שצריך.

תיקון מזגן לרכב

מתי יש לגשת למוסך שמתמחה בתיקון מיזוג אוויר לרכב?

בכל חלק שקשור למערכת מיזוג האוויר יכולה להיות תקלה, ובתוך כל חלק ישנם רכיבים שונים שיכולים ליצור את התקלה. סימנים לכך שישנה בעיה במזגן היא קירור או חימום שאינם מספקים, זרימת אוויר חלשה, נזילה ממערכת המיזוג או דליפת גז, שזו אחת הבעיות הנפוצות. מילוי גז מזגן לרכב לא צריך להיות הפעולה היחידה שמתבצעת. יש גם לבדוק מה מוביל לכך שיש למלא אותו ולטפל בבעיה מהשורש.

בנוסף, ישנן תקלות בתחום החשמל שבאות לידי ביטוי במערכת המיזוג, מה שמחייב שמוסך המתקן מערכות מיזוג אוויר ברכב יתמחה גם במערכות חשמל. אנו בחשמל ומיזוג המלאכה בעלי מומחיות בחשמל ומיזוג אוויר, כך שנוכל לעלות על הבעיה, שעשוייה להיות בכל אחת מן המערכות או שילוב של שניהן.

סימפטומים אפשריים ופתרון לתיקון מזגן לרכב

סימפטום

סיבה אפשרית

פתרון אפשרי

המזגן לא מקרר או מחמם

בריחת גז

מילוי גז ✔️

המזגן מרעיש      

בעיה במפוח

החלפת מפוח ✔️

המזגן לא מתחיל לעבוד   

בעיה במדחס      

החלפת מדחס ✔️

יש ריח רע מהמזגן  

הצטברות עובש או חיידקים

ניקוי המערכת ✔️

המזגן לא עובד בצורה יעילה

סתימה במערכת 

ניקוי המערכת ✔️

לא להתפשר על איכות הטיפול

אמנם בעיה במערכת המיזוג אינה אומרת השבתת הרכב, אך חשוב לתקן את הבעיה בזמן. תקלה במערכת המיזוג יכולה להשפיע על מצבו של הרכב באופן כללי, ליצור תקלות גם במערכות אחרות ואלו בתורן יגרמו לבזבוז חשמל ושחיקת המצבר.

המוסך אליו תלכו צריך להיבחר לא על בסיס מחיר זול. זהו אמנם פרמטר שיש להתחשב בו אך ישנם פרמטרים חשובים יותר. לידע וניסיון אין תחליף משום שאלו יחסכו פעולות מיותרות שעלולות לעלות ביוקר ולא יהיו אפקטיביות לפתרון הבעיה. נתונים נוספים החשובים לבחירת המוסך הן איכות השירות, היחס ללקוח וזמינות בית העסק. כמו כן, אם נדרש תיקון מערכת המיזוג או מערכות החשמל בזמן שאתם בדרכים, מוסך שיספק לכם שירות זה גם יחסוך לכם זמן ואנרגיות רבות.

חומרים וחלקים חלפים - משמעותיים לטיפול מוצלח וארוך טווח

גורם נוסף מלבד אופן תקיפת הבעיה ואופן התיקון הוא גם החומרים והחלפים שאותו מוסך משתמש. במערכת מיזוג האוויר המורכבת מרכיבים שונים ישנו סיכוי משמעותי להחלפת חלק במהלך התיקון. חשוב לוודא שהחלקים החלופיים הם איכותיים ולא חלקים שעלולים לעשות בעיות בהמשך.

אם הוחלט על החלפת חלק פגום ולא על תיקונו, תוכלו לבחור בין חלק מקורי, חלק חליפי חדש או חלק משופץ. ישנם הבדלים במחירים ומוסך הגון יסביר לכם מה היתרונות והחסרונות בכל בחירה ויתן המלצה מקצועי

תיקון מיזוג אוויר ברכב

מערכת מיזוג אויר ברכב היא מערכת מורכבת וגם חשובה. קשה היום להסתדר בלי מערכת מיזוג שפועלת כמו שצריך. אם נכנסתם לאוטו, הפעלתם את המזגן ואתם מקבלים אויר חם כמעט כמו בחוץ, אם המזגן אינו פועל כלל או שזרימת האויר חלשה, כנראה שיש תקלה במערכת ונדרש תיקון מיזוג אויר לרכב. חשוב להגיע לאבחון וטיפול בבעיה במקום שחשמל ומיזוג אויר לרכב הם ההתמחות שלו. אנו בחשמל ומיזוג המלאכה אדירי מתמחים בתחום כבר מעל ארבעים שנה ומבצעים תיקון מזגן לרכב בצורה מקצועית ויעילה.

אם הוחלט על החלפת חלק פגום ולא על תיקונו, תוכלו לבחור בין חלק מקורי, חלק חליפי חדש או חלק משופץ. ישנם הבדלים במחירים ומוסך הגון יסביר לכם מה היתרונות והחסרונות בכל בחירה ויתן המלצה מקצועי

מחפשים מוסך מיזוג אוויר לרכב באזור המרכז? אנחנו במוסך חשמל המלאכה חולון נותנים שירות מצוין בתחום החשמל והמיזוג לרכב כבר מעל 40 שנה.

מערכת המיזוג פועלת ככל מערכת מיזוג אויר אחרת. זוהי מערכת סגורה אשר עובדת במעגל סגור ומבצעת גם היזון חוזר והכנסת אויר לקירור מחדש. מדחס הרכב הוא חלק מרכזי וגם גדול שדוחס את האויר שמגיע כדי שיעבור בלחץ גבוה, כמעט במצב של נוזל אל המעבה.

המדחס הוא גם זה שמתחיל את "הסיבוב" מהתחלה כשהוא יונק את האויר שכבר עבר קירור וכעת הוא שוב חם. המעבה מקרר את האויר הכמעט נוזלי שמגיע מהמדחס והופך אותו לנוזל קר.

נזילה במעבה דורשת לעיתים החלפת מעבה מזגן ברכב. המאייד הוא חלק קטן שהופך את הנוזל חזרה לגז. כדי להפוך לגז ישנה ספיחה של חום ופליטת אויר קר. אותו גז שספח את החום עובר חזרה למדחס לתהליך קירור חדש.

בכל אחד מחלקי המערכת יכולה להיות תקלה, ובתוך אותו חלק היא יכולה להיות קשורה לרכיבים שונים בו. תקלה מוכרת היא דליפת גז מצינורות אחד החלקים. תיקון נפוץ נוסף הוא תיקון נזילה ממזגן ברכב. במדחס יכולות להיות תקלות שונות כמו בעיה במנוע או ברצועות המחברות בין המדחס למנוע ולעיתים נדרשות החלפות יחידות חימום במזגן. לכן, תיקון מיזוג אויר ברכב חייב להתבצע על ידי מומחים למיזוג וגם חשמל.

חשוב שאותו מקום יתמחה גם בחשמל, כי מערכת המיזוג מבוססת חשמל ולפעמים זהו מקור הבעיה ורק חשמלאי מוסמך יצליח לאתר ולטפל בה. התקלות יכולות להיות רבות, מגוונות, ובחלקים שונים ברכב, אך התוצאה תהיה דומה: אויר לא קר מספיק או בעוצמה נמוכה, כך שאבחון נכון הוא משמעותי על מנת לתקן את הרכב כראוי, באופן מלא וכך לחסוך לכם הרבה זמן וכסף.

תיקון תקלה קשור לחלק בו היא נמצאת. תיקון מיזוג אויר לרכב יכול להתבצע על-ידי שיפוץ החלק הפגום,
שזהו הליך זול יותר או החלפת החלק הפגום שזו יכולה להיות בחלק חדש מקורי, חלק חדש חליפי.
בעל המקצוע יפרוס בפניכם את האפשרויות השונות, וימליץ על המתאימה ביותר עבור המקרה שלכם.
לעיתים שווה לשפץ את החלק, וזה יחזיק זמן רב, לעיתים עדיף להחליף את החלק.

תיקון מיזוג אוויר ברכב

המזגן לא עובד? הקירור הוא לא ברמה מספקת? אנחנו בחשמל המלאכה – מוסך חשמל בחולון עומדים לשירותכם בכל בעיה או תקלה.

אולי יעניין אתכם גם:

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007