תיקון נזילה מהמזגן

נזילה מהמזגן

נזילת מים מהמזגן יכולה לקרות בשל בעיות שונות כשמדובר במזגן שהוא תקין בדרך כלל ואינו ישן ומוזנח ללא תחזוקה הולמת. במקרים כאלה יש כמה סיבות שיכולות לגרום לכך ואפשר לשלול אותן בהדרגה עוד לפני שמזמינים טכנאי מזגנים בביצוע כמה פעולות פשוטות שלא צריך ללמוד את המקצוע כדי לבצע.

למעשה, חלק מהן שייכות לפעילות תחזוקה שוטפת שחובה לנהל בכל ימות השנה על מנת למנוע תקלות כאלה. נזילת מים היא אחת התקלות הנפוצות ביותר שיש במזגנים ויש להן בדרך כלל פתרון פשוט.

תיקון נזילה מהמזגן

למה קורות תקלות נזילה מהמזגן?

נזילות של המים שנוצרים במזגן באופן טבעי בגלל פעילותו יכולות להתנקז פנימה או החוצה, תלוי במיקום שלהן. אם הבעיה היא חיצונית והמים נוזלים מעבר למים שנוזלים בצינור הניקוז, יכול להיות שיש בעיה בצינור הניקוז ואפשר פשוט להחליף אותו או לבדוק את החיבור שלו למזגן מבחוץ. אם המזגן מטפטף מיד מההתחלה לאחר התקנתו הבעיה היא בדרך כלל בהתקנה ויש להזמין את הטכנאי לבדוק את ההתקנה ולחזור עליה משום שיש ליקויים בכך.

למעשה, חלק מהן שייכות לפעילות תחזוקה שוטפת שחובה לנהל בכל ימות השנה על מנת למנוע תקלות כאלה. נזילת מים היא אחת התקלות הנפוצות ביותר שיש במזגנים ויש להן בדרך כלל פתרון פשוט.

סתימה בצינור הניקוז

אחת הסתימות שיכולות להיות היא צינור הניקוז אבל מבפנים, לא מבחוץ. במקרה כזה המים מתנקזים בתוך חלל המזגן ומוצאים להם את הדרך החוצה דרך חיבורי המזגן וכך מתגלית הנזילה. במקרה כזה יש לבדוק היכן הסתימה, בדרך כלל בחיבור של הצינור למזגן מבפנים. יש לבדוק גם אם הצינור אינו ישן ומתכרסם מבפנים כך שהוא כבר לא מעביר מים כמו שצריך.

תיקון נזילה מהמזגן ברכב

ניקוי פילטרים

ניקוי פילטרים הוא אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע את נזילות המים מהמזגן אבל יש לעשות זאת פעמיים בשנה, במיוחד אם נוהגים להשתמש במזגן בכל ימות השנה. בתחילת כל עונה יש לפתוח את מכסה המזגן ולשלוף החוצה את הפילטרים הסתומים מרוב אבק ולכלוך ולשטוף אותם. לייבש היטב ולהחזיר למזגן.

חשוב לדעת שיש גם פילטרים פנימיים בתוך תעלת הניקוז של המזגן ולכן יש לנקות גם שם, לייבש היטב ולעקוב אחר המזגן. אם התקלה חוזרת סימן שלא ניקיתם גם את התעלה ויש לפרק את הפילטר שלו ולנקות ולא רק לנגב בצורה שטחית. את זה כבר לא עושים לבד אלא מניחים לטכנאי המזגנים לנקות.

תיקון נזילה מהמזגן ותקלות נוספות ע"י טכנאי מזגנים

תיקון נזילה מהמזגן שאינכם יכולים לפתור היא עבודה לטכנאי מזגנים מקצועי ומוסמך משום שיש לפרק חלקים פנימיים של המזגן ולנקות אותם. זה כולל גם בדיקת צינור הניקוז ואמבטיית הניקוז, כשזה בדרך כלל הקלקול הנפוץ ביותר. הוא גם זה שיציע לכם להחליף חלקים במזגן אם הם כבר אינם תקינים ואם צינור הניקוז כבר מילא את תפקידו ויש להחליפו.

תקלה נוספת שגורמת למזגן לנזול היא סדקים שנוצרים באמבטיה של הניקוז ובתעלת הניקוז, וזה מה שגורם לבעיה שיש לתקנה על ידי החלפת החלק הפגום. הגיעו אלינו למוסך חשמל המלאכה חולון ונשמח לעמוד לשרותכם!

אולי יעניין אתכם גם:

החלפת מדחס למזגן לרכב
החלפת מדחס למזגן לרכב
תיקון צינור מזגן לרכב
תיקון צינור מזגן לרכב
מילוי גז למזגן ברכב
מילוי גז למזגן ברכב

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007