תיקון סטרטר לרכב

כשלא מצליחים להתניע את הרכב החשד נופל בדרך כלל על הסטרטר וצריך להגיע למומחה כדי לאתר את התקלה האמיתית ולתקן אותה. רבים מבלבלים בין הסטרטר לבין המצבר, ולכן רק כשלוקחים את הרכב למוסך או מזמינים שירות תיקונים עד הבית אפשר לדעת בוודאות את מקור הבעיה.

תיקוני סטרטר לרכב בחולון

מה זה סטרטר?

סטרטר הוא רכיב ההתנעה של הרכב – המתנע. חלק זה מחובר למצבר ומקבל ממנו חשמל שמקשר בין המנוע למפתח הרכב. כשאתם מסובבים את המפתח, המצבר מעביר מתח חשמלי לסטרטר ומפעיל אותו, כדי שיסובב את המנוע וייתן לו כוח, עד שהוא פועל בכוחות עצמו.

מתי צריך תיקון סטרטר?

יש מקרים שבהם אנשים מתבלבלים בין תקלה בסטרטר לבין תקלה בחלקים אחרים של הרכב. למשל, במצבר. בכל זאת, הנה כמה סימנים לזיהוי תקלות שעשויות להעיד על כך שאתם צריכים תיקון סטרטר לרכב:

  • 1. אם אתם מנסים להתניע ללא הצלחה או אם אתם שומעים רעשי גריסה או תקתוקים מוזרים, יש סיכוי טוב שמדובר בתקלה בסטרטר.
  • 2. אם אתם שומעים שהסטרטר מנסה להיכנס לפעולה ולהניע את המנוע ללא הצלחה, רוב הסיכויים שמדובר בתקלה בו.
  • 3. האורות במערכות הרכב, מבפנים ומבחוץ, מקבלים את החשמל שלהם מהמצבר. לכן, אם אתם מנסים להניע ולא מצליחים, אבל האורות עובדים – רוב הסיכויים שמדובר בתקלה המצריכה תיקון סטרטר.

חשיבות הבדיקה לעומק

ככל שכלי הרכב מורכבים וחדישים יותר, הקשרים החשמליים בין המערכות הופכים להיות יותר מתוחכמים ודורשים יותר הבנה ובחינה לעומק. מכנית רכב יפעל תמיד על אותם עקרונות ולכן באופן בסיסי ניתן לזהות את התקלה. עם זאת, בימינו בזכות המרכיבים הנוספים, המערכת החשמלית ברכב כבר אינה פשוטה כבעבר.לעיתים, תקלות שקורות בסטרטר נראות פשוטות למדי, אך בפועל הן חלק מבעיה רב מערכתית. כדי לוודא שאין עוד תקלה בהמשך שרשרת ההתנעה נדרשת בדיקה לעומק של כל המרכיבים החשמליים.

הקשר בין הסטרטר לשאר החלקים

סטרטר קשור למצבר ומצבר זקוק לאלטרנטור, וכשמדובר ברכב שמכיל כל כך הרבה גאדג'טים ומערכות חשמל לרווחת הנהג, זה כבר לא מספיק להרים את מכסה המנוע ולראות במבט על היכן הבעיה. כדי למנוע מכם לחזור למוסך בתוך כמה ימים עם תקלה נוספת שקרתה כי לא אותרה בזמן, מחוייב כל מוסכניק אמין ומקצועי לבצע בדיקה מעמיקה ומקיפה לפני שהוא משחרר אתכם הביתה עם רכב פועל. ההבנה בקשרים בין חלקי הרכב השונים דורשים ידע רב ומקצועיות. אנו מתחייבים כי תחום זה הינו המומחיות שלנו, ולכן נעניק לכם טיפול מסור ויסודי לכל אורך הדרך.

חשמל הוא הרבה יותר מסטרטר

מערכת חשמלית מורכבת צריכה לקבל טיפול מקצועי שבודק בה כל רכיב ומוודא שהכל מטופל כראוי ובזמן. אין דבר יותר מעצבן ממכונית ששובתת ברגע הלא מתאים ובמקום הלא נוח ביותר, ממנו תצטרכו לדאוג לגרר עד המוסך רק כי בתיקון האחרון חשבו שמדובר "רק בסטרטר" ולא עשו את כל הבדיקות הנדרשות. במוסך שלנו מתבצעת בדיקה מדוקדקת, במטרה לוודא שכל רכיב תקין, מטופל בזמן והמכונית מותנעת ופעולת על כל מערכותיה.

מכונית מתוחכמת – תקלות מאתגרות

מוסך מודרני ומקצועי חייב לדעת להתמודד עם שלל תקלות חשמליות שמחליפות את התקלות המכניות הרגילות שהיו מוכרות לנהגים שנים רבות. היום כל רכיב שנוסף לרכב, כולל קודן, מערכות וידיאו ואודיו, מערכות חכמות למניעת תאונות ועוד, עשוי לקצר את הזמן או להוסיף לבלאי הצפוי. כך, גם אם נראה לפעמים שמדובר רק בתיקון סטרטר, כדאי לוודא שלא מדובר בקצה הבעיה, ולכן מומלץ שלא לוותר על בדיקה יסודית של המערכת החשמלית, ובעת הצורך להשאיר את הרכב לתיקון מקיף.

ההבדל בין תיקון סטרטר לשיפוץ סטרטר

אם המוסך הגיע למסקנה שצריך תיקון סטרטר, יש בפניכם שתי אפשרויות: להחליף את הסטרטר לגמרי, או לשפץ את הקיים. שיפוץ משמעו פירוק הסטרטר על כל חלקיו הפנימיים, החלפה או תיקון שלהם והחזרה של הסטרטר לרכב במצב תקין. מדובר בטיפול יעיל, אבל לא כל המוסכים עוסקים בשיפוץ סטרטרים ורבים מהם יציעו לכם תיקון סטרטר. עם זאת, חשוב לדעת כי המחיר של תיקון סטרטר נמוך משמעותית מהמחיר של סטרטר חדש ומדובר בפער של מאות שקלים. לכן, החליטו על הדרך העדיפה עבורכם, בהתאם לתקציב שלכם ולדרכי הפעולה במוסך שאתם סומכים עליו.

תיקון סטרטר עושים במוסך מקצועי

אם אתם חושדים שיש ברכב בעיה המצריכה תיקון סטרטר, אל תנסו להניע אותו שוב ושוב. אם הרכב לא מניע, הוא לא יניע גם אחרי מספר גדול של ניסיונות והדבר הנכון ביותר הוא לגשת למוסך מקצועי שיאפיין את הבעיה ויחליט אם צריך תיקון סטרטר לרכב, או שמדובר בבעיה אחרת.

הרכב שלכם משמש אתכם למגוון צרכים וחשוב שכל המערכות שבו יפעלו בצורה תקינה ובטיחותית, כולל הסטרטר. אל תתפשרו על מוסך לא אמין או לא מוכר, כדי לבצע תיקון סטרטר. בחרו מוסך המעניק שירות מהימן ומקיף, עם חשמלאי רכב שאתם סומכים עליו לחלוטין שיבצע תיקון סטרטר או ימליץ לכם על קניית סטרטר חדש לרכב.

תיקון סטרטר לרכב

אולי יעניין אותך גם:

תיקון אלטרנטור
תיקון אלטרנטור
תיקון מיזוג אוויר לרכב
תיקון מיזוג אוויר לרכב

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007