תיקון צינור מזגן לרכב

תקלות במיזוג הרכב

מערכת המיזוג של הרכב דומה למערכת המיזוג בבית או במשרד. נכנסתם לאוטו, הדלקתם את המזגן אך הקירור לא מספק או זרימת האויר חלשה? יתכן מאוד שיש תקלה באחד מחלקי המערכת. תיקון צינור מזגן לרכב הוא תיקון מוכר אך צריך להתבצע על-ידי בעל מקצוע המתמחה בתחום מערכות מיזוג לרכב. חשמל ומיזוג המלאכה אדירי הוא מוסך שזו התמחותו למעלה מארבעים שנה.

תיקון צינור מזגן לרכב בחולון

ממה מורכבת מערכת המיזוג לרכב?

בדומה למערכות מיזוג אחרות, גם זו מערכת מורכבת שיש בה מספר חלקים עיקריים:

  • המדחס: אשר דוחס את האויר ומעביר אותו בלחץ גבוה אל המעבה.
  • מעבה: הופך את הגז בלחץ גבוה מן המדחס לנוזל.
  • מאוורר: מקרר את המערכת כולה מהחום שנפלט בעקבות דחיסת האויר במדחס.
  • מאדה: הופך את הנוזל לגז תוך ספיחת חום, ומזרים אויר קריר.
  • מייבש: סופח לחות ממערכת המיזוג.
  • מפוח: שואב אויר שיעבור קירור מתא הנוסעים.

    כיוון שזו מערכת שמבוססת על זרימת אויר, יש בה צינורות המובילים את הגז מחלק לחלק. בצינורות אלה יכולה להיווצר תקלה. הפתרון יכול להיות תיקון צינור מזגן לרכב זאת רק במידה וניתן ומשתלם לתקן. ישנם מקרים בהם בעל מקצוע המומחה לתחום ימליץ על החלפת צינור מזגן לרכב כליל.:

בעיה בצינור מביאה לדליפת גז

בשונה מצנרת שבה זורמים מים וקרע בצינור יבוא יחסית מהר לידי ביטוי בצורה של רטיבות הנראית לעין, בצינורות המזגן זורם גז שהוא בלתי נראה, ולכן לא נראה כל סימנים לדליפה. הסימנים לכך יהיו בתחושה: פחות קור וזרימת אויר חלשה מהרגיל. סימנים אלה יכולים להעיד גם על תקלות אחרות, ולכן האבחון צריך להיות על ידי מומחה בתחום. מערכת המיזוג היא מערכת סגורה ומשום כך דליפת גז מגיעה כאשר ישנו קרע בצינור, סדק, בלאי או מפגיעה חזיתית.

למי מומלץ לפנות?

בכל בעיה שישנה במערכת המיזוג שהסימנים לה יהיו קירור חלש ולא מספק יש לפנות למוסך המתמחה בחשמל ומיזוג. מוסכים אלה יוכלו לאבחן את התקלה בצורה ממוקדת, לדעת האם אכן יש דליפת גז, והפתרון הוא תיקון צינור מזגן לרכב או החלפתו, או שבכלל הבעיה היא בחלק אחר במערכת.

התוצאה של פגיעה באחד מחלקי המערכת דומה מאוד. קשה לדעת על פי תחושה בלבד באיזה חלק במערכת יש בעיה. מומחה בתחום לא יציע מיד לבצע החלפת צינור מזגן לרכב. התקנת חלק צינור חדש לחלוטין יכול להיות יקר משמעותית מאשר תיקון צינור מזגן לרכב. מומחה בתחום יוכל לדעת מתי משתלם לבצע תיקון ומתי עדיף להחליף.

תיקון צינור מזגן ברכב - רק עם מומחים

לסיכום, צינור מזגן קרוע או בלוי יביא לדליפת גז, מה שיהפוך את המערכת להרבה פחות יעילה. מרגישים שהמזגן לא עובד כרגיל? פנו למומחים במיזוג אויר לרכבים. אנו במוסך חשמל המלאכה חולון עומדים לרשותכם בכל שאלה או תקלה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7532007